Psikologlarımız

Nurhan Ünder
Çevrimiçi
Uzman Hakkında

Klinik Psikoloğum.Uzun yıllardır çocuk, ergen ,yetiskinler ve ilişkiler üzerine çalışıyorum. 

Bireysel danışmanlık çalışmalarımı sistemik bir yaklaşım temelinde götürmekte; mesleki gelişimime katkı sağlamak için almış olduğum Psikodrama, EMDR, Hipnoterapi, Regresyon Terapisi,Transaksiyonel Analiz, Stratejik Aile Terapisi, Iliski odaklı Cift Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, İmago Çift Terapisi, Sanat Terapisi Eğitimlerimi bu zeminle birleştirmekteyim.

Şu anda aldığım eğitimlerle ve yaptığım çalışmalarla önce kendi yaşantıma sonra da birçok insanın yaşamının değişmesine ve sorunlarına farklı bakmalarına ve hayatlarını zenginleştirmelerine yardimcı oldum ve olmaya devam edeceğim.Ayrıca toplumumuzu etkileyen toplumsal travmalarda da gönüllü çalışmaya devam ediyorum.

ALDIĞIM UZUN SÜRELİ EĞİTİMLER

*6 Yıl Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsün’den Psikodrama Eğitimi alarak PSİKODARAMA YÖNETİCİSİ oldum.

*İfti Psikoterapi Merkezinden 5 yıl Aile ve Çift Terapisi Eğitimi alarak AİLE VE ÇİFT TERAPİSTİ oldum.

*2 yıl Uluslararası Oyun Terapileri Derneğinden ‘’Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’’ eğitimi alarak OYUN TERAPİSTİ oldum.Ayrıca kum terapisi, filial terapi eğitimi aldım.

*Wellnes Enstitüsünden Hipnoterapi Eğitimi İleri hipnoterapi eğitimini alarak HIPNOTERAPIST oldum.
UZERINDE ÇALIŞTIĞIM KONULAR 
*Öfke, Suçluluk, Pişmanlık, kaygı gibi duygular *Yeme Problemleri *Ilişki Sorunları *Sosyal fobi, Obsesif kompulsif bozukluk,Panik atak *Depresyon, travmalar *Bağımlılıklar *Cinsel istismar, 


a) İhmal ve terk (Eş, ebeveyn, tanıdık, arkadaş, diğer kişi veya kişiler tarafından)

b) Kötü muamele (Eş, ebeveyn, tanıdık veya arkadaş, resmi otoriteler, çocuk(lar), diğer kişi veya kişiler tarafından)

c) Hastalık ve tedavi sonrası dönem

ç) Eğitim ilgili problemler
•Okula gidememe
•Okur-yazar olmama ve düşük düzeyde okuma yazma
•Okulda başarısızlık
•Sınavlarda başarısızlık
•Sınıf arkadaşları
 

Seçkin Yalçın
Çevrimiçi
Uzman Hakkında

Merhabalar,

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdikten sonra Bilişsel-Davranış Terapisi Temel Eğitimi, Bilişsel- Davranışçı Beceri ve Uygulama Eğitimi ve Bilişsel- Davranışçı Süpervizyon eğitimlerini aldım.Şema Terapi Eğitimini alarak Terapilerimde kullanmaktayım. Temel hipnoz, İleri Hipnoz Teknikleri, Bağımlılıkta Hipnoz, Cinsel Sorunlarda Hipnoz ve Çocuklarda Hipnoz eğitimleri aldım. Çift ve Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi eğitimleri alarak çiftlere yardımcı olmaktayım. Psikolojinin  insan hayatında ki önemi çok daha fazla hissedilirken terapinin insan hayatında vazgeçilmez önemi çok daha iyi anlaşılmaktadır. Danışanlarımın sorunlarını çözmede ve optimum iyi olma durumunu sağlamada çaba göstermekten de en üst düzeyde fayda sağlamalarına çalışmaktan da mutlu olurum.

Hasan KILINÇ
Çevrimiçi
Uzman Hakkında

Atatürk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü 2006 Mezunuyum. Aynı bölümde 2011 yılında yüksek lisansımı tamamladım. Uzun yıllar travma, psikososyal müdahale, bağımlılığa müdahale çalışmalarına katıldım. 

Nilüfer Şişman
Çevrimiçi
Uzman Hakkında

İstanbul Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans eğitimini 2007 yılında başarıyla tamamlayan Nilüfer Şişman, Vakıf Gureba Devlet Hastanesi Psikiyatri Bölümü, Balıklı Rum Hastanesi Madde Bağımlılığı Klinikleri ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hasteneleri'nde stajlarını gerçekleştirmiştir. İlk uzmanlık eğitimini, İstanbul Üniversitesi'nde ‘Kariyer Psikolojisi’ üzerine tamamlamış olup ikinci uzmanlığını Gelişim Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji üzerine yapmıştır.

 

Mezun olduktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir projesinde Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri’nde danışanlara bireysel terapi, çift terapisi ve grup terapisi hizmeti vermiş, çocuk, aile ve yetişkinlerle çalışmıştır. Proje sonrasında özel bir merkezde göreve başlamıştır ve 2008 yılından bu yana yetişkin, çift ve aile psikoterapisi hizmeti vermeye devam etmektedir.

 

Yayınlamış olduğu yaklaşık 100 tane telifli makalesi çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde, dergi ve gazetelerde yer almaktadır.

 

Kullandığı Terapi Yöntemlerin’den bazıları şunlardır;

 

Bilişssel Davranışçı Terapi

Şema Terapi

Cinsel Terapi

Emdr Terapi

Stratejik Aile Terapisi

Çözüm Odaklı Terapi

Mindfulness ve Somatik Deneyimleme

 

Zeka ve kişilik testi uygulamaları ile birlikte görüşmelerini yürütmektedir.Ayrıca seanslarını Şefkat-Özgüven-Cesaret çalışmaları üzerinden desteklemektedir.

Neşe Güney
Çevrimiçi
Uzman Hakkında

pozitive psikoterapi, drug addiction(Madde Bağımlılığı), (Neuro Linguistic Programming)nlp teknikleri , sinir dili programları, zihinsel engelliler rehabilitasyonu...

Aile ve Çift Danışmanlığı
-Yetişkin Ruh Sağlığı
-Sosyal Fobi - Atılganlık eğitimi
-FOBİLER (Yükseklik, karanlık, asansör,kapalı alan..)
-Uyku sorunları
-Ergenlik Dönemi Danışmanlığı
-Cinsel İşlev Bozuklukları
-Depresyon
-Panik atak
-Dikkat eksikliği
-Kaygı bozuklukları
-Duygusal Sorunlar
-Obsesif Kompulsif bozukluk - Takıntılar
-Yaygın gelişimsel bozukluklar
-Alkol ve Madde Bağımlılığı
-Yaşlılık Dönemi Sorunları

-ÇOCUK DAVRANIŞ SORUNLARI
(Alt ıslatma-Parmak emme-Yalan-KARDEŞ KISKANÇLIĞI-Tırnak yeme-Dışkı kaçırma-Gece korkuları-Agresyon,Dikkat-Algı prob.-Hiperaktivite bozukluğu-Okul fobisi)

İlksen şavkın
Çevrimiçi
Uzman Hakkında

1987 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da okudu. Lisans eğitimini YÖK Bursu ile Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde aldı. 2009 yılında mezun oldu. Ruhsal Travma Çalışmaları programını Bilgi Üniversitesi’nde burslu tamamladı. Şuan Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans öğrencisidir. Tez çalışması kum terapisi üzerinedir.

Lisans mezuniyetinden bu yana anaokullarında, rehabilitasyon merkezlerinde, özel projelerde, psikolojik danışmanlık merkezlerinde, üstün zekalı çocuklarla ve sivil toplum kuruluşu aracılığıyla korunmaya muhtaç çocuklar ile çocuk evleri projesinde pek çok çalışma yürütmüştür. 2015 yılından bu yana çocuklar, gençler, yetişkinler ve travma mağdurları üzerine danışmanlık hizmeti vermekte, psikolojik test ve değerlendirme yapmakta ve pek çok psikoeğitim, seminer, grup çalışması ve atölye düzenlemektedir. Evli ve Meryem Reyhan’ın annesidir.

Arif SANCAR
Çevrimiçi
Uzman Hakkında

2006 Yılında %100 Burslu (YÖK Bursu) olarak kazandığım Doğu Akdeniz Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 2010 yılında mezun oldum.11 yıldır meslekte aktif olarak görev yapmaktayım. Öğrenciler için eğitim danışmanlığı yapmaktayım.

75 Dakikalık Seans:

99.00 ₺‎

Şimdi Konuş
Özlem Turan
Çevrimiçi
Uzman Hakkında

Kalp merkezli Hipnoterapi 

Eft yöntemiyle duygusal rahatlama

çocuklarda her türlü davranış bozukluğu 

Oyun terapi 

Filial Terapi

 

kübra türkeri
Çevrimiçi
Uzman Hakkında

İstanbul Arel üniversitesi Psikoloji bölümünde burslu ve onur öğrencisi olarak lisans eğitimini tamamladım. Aynı üniversitenin klinik psikoloji bölümünde Master eğitimini”Otomatik düşüncelerin obsesif kompulsif belirtiler ve depresyon üzerindeki aracı değişken rolü” konulu tezini 2017 yılında başarıyla savunarak tamamladım.Çeşitli tezlerde yardımcı araştırmacı olarak yer aldım.İleri derecede İngilizce yeterliliğine sahip olup,araştırmalarını yabancı kaynaklardan da yürütmekteyim. Lisans eğitiminin ardından MEB’e bağlı Özel Umutlar Sönmesin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde engelli bireyler ve aileleri ile çalışıp,özel danışmanlık merkezlerinde part time görev almış olup, 2014 Ağustos ayından 2018 yılına dek Arel koleji Anaokulunda Rehber psikolojik danışman ve psikolog olarak görev aldım.Çocuklarla çeşitli test ve envanterler ile çalışmalar yaptım,ebeveynlere bireysel görüşmeler ile geribildirim verip aile seminerleri düzenledim Kurumda aylık dergiler için çeşitli konularda bilgilendirici yazılar da düzenledim.2018 yılı itibariyle rehberlik görevini bırakıp, çeşitli danışmanlık merkezlerinde görev almış olup,2019 ağustos ayı itibariyle Parlak Hayat danışmanlık merkezi ve Rubi tıp merkezi ve Buha danışmanlık merkezinde ebeveyn çocuk ve yetişkinlerle yaptığım bireysel seanslarla çalışmalarımı sürdürdüm. Pek çok yerli yabancı konferans ve dinletilere katılmakta olup,aldığım süpervizyonlarla alanımdaki yetkinliğimi arttırmak üzere çalışmalarımı sürdürmekteyim.   

EĞİTİMLERİM:

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ PSİKOLOJİ

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİSOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ KLİNİKPSİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS

ALANI:

0-3 yaş Gelişim dönemi Ebeveyn danışmanlığı-3-6 yaş: Kaygı Bozukluğu,ÇOCUKLARDA Ruhsal SÜREÇ VE GELİŞİM Değerlendirme ve Tarama ,Boşanma süreci danışmanlık ,Çocukmerkezli Oyun Terapisi ,Deneyimsel oyun terapisi,Akademik Gelişim Değerlendirme ,Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Müdahale ,ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ, Okul Olgunluğu,Ebeveyn Eğitimleri ,OKUL ÖNCESİ DANIŞMANLIĞI

18 Yaş ve Üzeri Yetişkin

Akılcı Duygusal Yaklaşım ve BDT Temelli:

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Depresyon

Özgüven gelişimi -Bireysel danışmanlık

 Kişilik bozuklukları

Şema Terapi ve Kişilik bozuklukları yaklaşımı

 

                                                                     

                                                          

Şeyda Sultan
Çevrimiçi
Uzman Hakkında

Lisans eğitimini Çukurova Üniversitesi'nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Çeşitli okullarda ve Rehberlik Araştırma Merkezinde staj yaptı. Ankara'da ;

 •Aile danışmanlığı 

•Oyun Terapisi 

•Öğrenci Danışmanlığı 

•Psikolojik Testler eğitimlerini aldı. 

TürkPDR derneğinden ;

 •Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi eğitimini aldı.

 Halen online seanslarına devam etmektedir. Dergi ve gazetelerde yazıları yayınlanmaktadır. Yazılarına blog yazıları kısmından ulaşabilirsiniz.

 

Sorularınız için instagram adresi ; @psk.seydasultan https://instagram.com/psk.seydasultan?igshid=18kcfi8f954pd

75 Dakikalık Seans:

99.00 ₺‎

Şimdi Konuş